Ankara Seta Temizlik

Ankara Okul Temizliği

Okullarda eskiden sürekli bulunan ve “hademelik sistemi” olarak tarif edebileceğimiz şekilde yürütülen temizlik işleri, okulların sayısının artış göstermesi ve birçoğunun hem alanının büyümesi, hem de öğrenci sayısının artması sebebiyle daha farklı ihtiyaçlar göstermeye başladı. Özellikle de anadolu ve fen liseleri, özel kolejler gibi kurumlardan gelen talepler doğrultusunda okul temizliği artık çok daha profesyonel bir hale getirildi ve kurumsallaştırıldı. Bu doğrultuda, hem hijyen konusunda problem yaşanması muhtemel alanların, hem de günlük işlem yapılması yeterli olan bölgelerin temizliği gerekli planlama ve görev dağılımı çerçevesinde tamamlanabiliyor.
 
Lavabo, yemekhane gibi öğrencilerin, öğretmenlerin ve idarecilerin sürekli kullanma ihtiyacı duyduğu alanlar belirli saat aralıklarla, yer yer de bildirim yapıldığında ve ihtiyaç duyulduğunda temizlenmesi gereken yerlerken, okul koridorları, bahçeler ve sınıflar için farklı bir temizlik programı belirlenebilmekte. Bu da hem gereğinden az veya fazla personelin çalışmasını engelleyerek vakit ve para tasarrufu sağlamakta, hem de hizmetlerin aksaması engellenebilmekte. Böylece zaman zaman okul aile birliği tarafından okullardaki hizmetler için toplanması gereken ücret miktarları azalmakta, okullara gönderilen ve maalesef kısıtlı miktarlarla pay edilebilen bütçeler çok daha farklı ve öğrenci yararına olan işlere ayrılabilmekte. Kendilerine ayrılan bütçeyi verimli kullanan okulların birçok alanda daha başarılı öğrenciler yetiştirebildiği ve altyapı hizmetlerinin sorunsuz yürütülebilmesi sayesinde öğrencilerin mağdur olmalarının engellenebildiği de çoğumuzun bildiği altın kurallar arasında bulunuyor.
 
Okul temizliği meselesi sözkonusu olduğunda bakılması ve sağlanması gereken kriterler temizliğin hangi ölçüde yapılabildiği ve ekonomik alternatifler değil elbette. Gazete ve televizyon haberlerinden duyulan hoş olmayan hikayeler, okul çalışanlarının nitelikleri konusunda pek çok soru işareti yaratabilmekte ve üzücü hadiselerin yaşanması konusundaki korku maalesef kolay kolay engellenememekte. Bunun yolunun da sadece vergi levhasının bulunmasını yeterli görmediğimiz, alanında isim yapmış güvenilir bir firmayla çalışmak sayesinde giderilebileceğini düşünmekteyiz.
 
Sağlayıcı firmalar tarafından okul temizliği konusunda görevlendirilecek personel görevlendirilmesi yapılırken, hem daha önce bu tarz işlerde çalışarak belirli bir referans edinebilmiş, hem de gerekli temizlik eğitimini almış kişiler tercih edilmektedir. Bu durum hem okul yöneticilerine verilen güvencenin bir göstergesi olmakta, hem de ebeveynlerin ve öğrencilerin etraflarında bulunan kişiler hakkında endişe duymaları daha en başından engellenebilmektedir.
 
ecetemizlik.com ise hem ebeveynlere, hem öğrencilere, hem de idarecilerin güvenebileceği bir temizlik hizmeti sunmak konusunda çeşitli referansları ile birlikte hizmetinizde. Siteleri üzerinden müşterilerini bilgilendiren ve hizmetleri hakkında açıklamalar sunan firmanın şimdiye kadar çalışma yaptıkları okullar da gözönünde bulundurulacak olursa, alanında uzman bir konuma sahip olduğu görülecektir. Büyüklüğüne ve ihtiyacına göre her okula özel çözüm önerileri sunabilen ecetemizlik.com, okul yöneticileriyle yapılan görüşmelerin ardından hizmetlerini sözleşmeye bağlamakta ve bu sözleşmede yer alan her bir bağlayıcı maddenin arkasında durarak hizmetlerini eksiksiz olarak yerine getirebilmektedir.

okul temizliği artık çok daha profesyonel bir hale getirildi ve kurumsallaştırıldı.

seta
>