Ankara Seta Temizlik

Ankara Havuz Temizliği

Havuz temizliği ve bakımı tamamen alanında profesyonel ekipler tarafından yapılmalıdır. Bu konuda özel yetiştirilmiş personelimiz ile hizmet vermekten mutluluk duyarız. Havuz temizliği denildiğinde akla gelen sadece havuz içindeki fayansların temizliği gelmektedir ama asıl bu temizlik havuz temizliği ve bakımında genel olarak bakıldığında en kolay iştir. Havuz temizliği ve bakımında havuz kadar makine dairesinin temizliği, filtrelerin temizliği, pompaların temizliği de önem taşımaktadır. Havuzlardaki filtrelerin temizliği yapmak için havuza ve denge tankına su doldurulur. Motor ters çalıştırılarak filtrelerin temizliği yapılmış olur. Havuzlarda temizlikte önce filtreler gelmelidir. Bu filtreler ön filtreler sökülerek temizlenir. Filtre temizliğinde özel kimyasallar kullanılmaktadır. Aynı zamanda havuz suyunun temizliğinde de klor kullanılır. Klor seviyesi suyun miktarına göre ayarlanır.
 
Havuzlarda motor dairesi de her zaman için temiz ve düzenli olmalıdır. Havuz bakımı belli periyotlarda mutlaka yapılması gerekmektedir. Havuz süpürgesi ve hortumu bu periyotlarda kontrol edilmeli gerektiği durumda yenilenerek değiştirilmelidir. Havuz temizliğinde suyun devir daim edilmesi motorlar vasıtası ile olmaktadır. Bu motorlarda aynı şekilde belli periyotlar ile kontrol edilir ve gerekli kontrolleri yapılır. Havuz temizliği ve bakımı bu bahsetmiş olduğumuz durumlardan dolayı uzmanlık gerektirmektedir. Eğer temizlik yapan kişi veya kuruluşların bu alanda daha önceden tecrübeleri yoksa lütfen bu konuda bilgi ve deneyime sahip firmaları tercih ediniz. Havuz bakımı işin ehli olmayan insanlar tarafından yapılırsa iş kazalarına sebep olunabilir. Aynı zamanda havuz ve ekipmanları pahalı ekipmanlar olup değiştirilmesi veya onarılması işlemleri pahalı maliyetler doğurabilir.
 
Havuz temizliği ve bakımı periyodik olarak her yıl yapılmalıdır. Bu şekilde daha steril bir ortamda yüzmenin keyfine varmış olursunuz. Havuz temizliği iyi yapılmayan havuzlarda vücudumuz değişik hastalıklara davet çıkartmış olur. Organizmalar su gibi bir ortamda yaşama imkanı bulduğu gibi çoğalma imkanı da bulunmaktadır. İyi temizlenmemiş havuzlar cildimize zarar verebileceği gibi iç organlarımıza da zarar verme olasılığı çok yüksektir. Özel ilaçlar ile yapılan havuz temizliklerinde havuzlarınız her türlü mikroptan arınmış olacaktır. Sizde bu sayede doya doya havuz keyfi yaşamış olacaksınız.

Havuz temizliği ve bakımı tamamen alanında profesyonel ekipler tarafından yapılmalıdır.

seta
>