Ankara Seta Temizlik

Ankara Banka Temizliği

Bankalar, ister özel şirketler, ister devlet tarafından idare ediliyor olsun, her koşulda belirli bir şıklığı, temizliği ve gösterişi barındırması gereken kuruluşlar olarak görülür ve müşterilerin gözünde “paranın saklandığı yer” algısı oluştuğundan ötürü bu hususların tamamına dikkat edilmesi gerekmektedir. Gerek banka çalışanlarının müşteriye olan tutumları, gerekse de bankanın içindeki temizliğe ne kadar itina gösterildiği bu konuda belirleyici kriterlerden ikisi olarak önemli bir yer tutmaktadır.
 
Banka temizliği, çoğunlukla mesai içinde ve banka çalışanlarının zaman zaman kaldığı ek mesai süreleri içinde yapıldığı için, hem çalışanlara hem de müşterilere rahatsızlık vermeyecek şekilde yapılmalı ve gündelik işlerin aksaması bu şekilde engellenebilmelidir. Bu da bizi son teknoloji ürünü, sessiz makinelerin kullanımına ve temizlik yapıldığı an ortama ciddi bir rahatsızlık vermeyi mümkün olmayan yeni nesil temizleyici ürünlere götürmekte. Bir banka temizliği hizmeti sırasında TSE belgesi bulunmayan, kalitesiz malzemelerin hiçbirine portföyde yer verilmemeli, bu konuda banka müşterilerinin de, çalışanların da mağdur edilmesinin kesin olarak önüne geçilmelidir.
 
Elbette ki işin sadece sessiz ve temiz bir şekilde yapılıyor olması yeterli olmamaktadır. Banka temizliği konusunda bir önemli konu da güvenilirliktir. Birçok filmde, dizide veya kurgusal yapımda da gördüğümüz ekstrem sahneler herkesin kafasında bir soru işareti uyandırdığı için, banka çalışanları her daim güvenilir insanlardan seçilir ve “paranın emanet edildiği” kişiler olarak ciddi bir sorumluluk altına girmiş olurlar. Bu yüzden banka temizliği konusunda seçilen personeller, şirketlerinde uzun süre çalışmış, belirli referansları bulunan ve sorunsuz çalışma hayatı geçirdikleri bilinen kişiler arasından seçilmelidir. Temizlik firmasının bu konuda tuttuğu kayıtların tamamı bankaların çalışılan şubelerine de iletilmeli ve sorunsuz hizmet alınması konusunda ciddi bir çaba sarf edilmelidir.
 
Bankalar, insan kalabalığının getirdiği bir sonuç olarak sosyal etkileşimin de fazlaca yaşandığı yerler olarak tanınırlar. Bu yüzden bankada çalışan bireylerden her birinin sosyal iletişim açısından yetenekli, aktif bireyler olması beklenir ve müşterilere saygı konusunda da ciddi bir hassasiyet mevcuttur. Bu durumda part time veya full time olarak temizlik çalışmalarını yürüten personellerin de hem müşterilere, hem de banka çalışanlarına karşı nazik ve güleryüzlü olmalarını beklemek işverenin en doğal haklarından birisidir.
 
Firmamız banka temizliği konusunda da kendisine güvenen ve iş taahhütlerini eksiksiz olarak yerine getirmeyi vaat eden, kurumsal ve prestijli bir firmadır. Firma, bir bankada ne gibi temizlik ihtiyaçları ve sorunlar bulunabileceğini önceden bildiği için, çalışanlarını da bu konularda ayrıntılı olarak bilgilendirir ve eğitimsiz, verdiği hizmette sorun yaşanabilecek kişilerin hiçbir alanda görevlendirilmemesi konusunda prensip sahibidir. Üstte bahsi geçen güvenlik meselesi hakkında da oldukça hassas olan firma, sözleşme yaptığı bankaların bu işten sorumlu olan yöneticileriyle düzenli olarak bilgi paylaşımı yapmayı da kendi görevleri arasında saymaktadır.

Banka temizliği, çoğunlukla mesai içinde ve banka çalışanlarının zaman zaman kaldığı ek mesai süreleri içinde yapılır

seta
>